Druku 3D to nieocenione korzyści dla sportowców i producentów sprzętu sportowego

Druk 3D otwiera nowe perspektywy dla sportowców i producentów sprzętu sportowego, którym oferuje zaawansowaną technologię i możliwość tworzenia precyzyjnie dopasowanych, lekkich i wytrzymałych komponentów. Niezależnie od dyscypliny sportowej, od biegania przez kolarstwo po sporty wodne, ta innowacyjna metoda produkcji pozwala na wysoką personalizację sprzętu, szybkie wprowadzenie prototypów oraz tworzenie części zamiennych na żądanie.

Szerokie możliwości zastosowania technologii druku 3D oraz nieocenione korzyści dla sportowców i producentów sprzętu sportowego, czynią druk 3D najważniejszą technologią w rozwoju przemysłu sportowego oraz przyczynia się do lepszych osiągnięć sportowych. Druk 3D sprawdza się w nowoczesnym projektowaniu, gdzie dąży się do uzyskania unikalnych właściwości mechanicznych oraz wizualnych. Wyjątkowa dokładność technologii Multi Jet Fusion (MJF) oraz unikalne właściwości materiałów (PA12) sprawiają, że wydruki są odporne na wodę przy zachowaniu niskiej masy oraz wysokiej odporności mechanicznej.

Druk 3D znajduje szczególne zastosowanie w sportach wodnych takich jak surfing, kajakarstwo czy nurkowanie tworząc dopasowane, lekkie i wytrzymałe elementy sprzętu – klamry, uchwyty na butle, adaptery obudowy, akcesoria ochronne, personalizowane maski, ustniki i płetwy, które doskonale dopasowują się do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz zapewniają większy komfort i wydajność. Jednym z takich przykładów jest zrealizowany przez Fibometry zamiennik obudowy kontrolera systemu ogrzewania skafandra nurka, który dodatkowo przeprojektowaliśmy pod indywidualne wymagania klienta – szczegóły tego projektu opisaliśmy w „Druk 3D & nurkowanie sportowe”.

Technologia druku 3D pozwala na szybką produkcję prototypów i części zamiennych, a popularne powiedzenie „kto pierwszy, ten lepszy” przypomina, że to właśnie czas jest niezwykle ważny w dynamicznie zmieniających się trendach branży sportowej.

Zapraszamy do kontaktu z zespołem Fibometry i poznaj rozwiązania druku 3D dla branży sportowej.