Druk 3D SLS: selektywne spiekanie laserowe

Technologię druku 3D SLS charakteryzuje jeden z największych potencjałów produkcyjnych wśród technologii przyrostowych. Drukowanie 3D SLS nie wymaga zastosowania struktur wspierających, co jest dużym atutem tej technologii. Wykorzystywany przez nas system SLS posiada unikatowe rozwiązanie: otwarte parametry. Dzięki temu możemy optymalizować parametry technologiczne, dostosowując je pod Twoją aplikację

Przytrzymaj lewy przycisk myszki aby przesunąć     →

Beneftity technologii druku 3D SLS

Druk 3d SLS - przykładowe korzyści

Benefit #1

Pozwala na korzystanie z różnych rodzajów proszków, co umożliwia produkcję przedmiotów z różnorodnymi właściwościami mechanicznymi

Druk 3d SLS - przykładowe korzyści

Benefit #2

Nie wymaga dodatkowe wsparcia dla wydruku, co umożliwia druk złożonej geometrii bez konieczności usuwania dodatkowych struktur podtrzymujących.

Druk 3d SLS - przykładowe korzyści

Benefit #3

Umożliwia uzyskanie wydruków o wysokiej precyzji a także dobrej jakości powierzchni, co sprawia, że jest idealna do produkcji skomplikowanych części.

Druk 3d SLS - przykładowe korzyści

Benefit #4

Pozwala na szybkie tworzenie prototypów z trwałych materiałów, co jest szczególnie korzystne w procesie projektowania i prototypowania.

Materiały w druku 3D SLS

Technologia druku SLS wykorzystuje zaawansowane, inżynierskie materiały termoplastyczne, charakteryzujące się doskonałymi właściwościami mechanicznymi. Tylko profesjonalne systemy, umożliwiające druk SLS wraz z całym zapleczem technologicznym pozwalają zapewniać profesjonalny druk 3D zgodnie z wymaganiami klienta.
PA12
Inne nazwy: PA2200 (nazwa handlowa), Poliamid 12, Nylon 12, najbardziej wszechstronny materiał w naszej ofercie, zapewnia dużą wytrzymałość i sztywność. Materiał można poddawać dalszej obróbce, np. lakierować, metalizować, szlifować, kleić, itd. Więcej informacji w zakładce postprocessing. Więcej informacji w zakładce Post-Processing.
Certyfikowany lotniczy PA12 niepalny

Inne nazwy: PA2241FR (nazwa handlowa). Materiał na bazie poliamidu PA12 z dodatkami zapewniającymi niepalność. Materiał stosowany najczęściej w lotnictwie i kolejnictwie oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest niepalność.

 

PA 11
Inne nazwy: PA1100 (nazwa handlowa) – Poliamid 11, materiał bardziej elastyczny od PA12 o większym wydłużeniu przy zerwaniu, dobra udarność. Idealnie nadający się do wytwarzania np. przegubów, zawiasów typu „living hinge”, konstrukcji „pracujących”. Materiał jest szeroko stosowany w branży medycznej, w szczególności ortopedycznej i protetycznej. PA11 może być także uznany za ekologiczny materiał z tego powodu, że jest wytwarzany z oleju rycynowego.
PrimeCast
Inne nazwy: PrimeCast 1010 (nazwa handlowa), polistyren. Materiał oparty na polistyrenie. Wykorzystywany do wytwarzania skomplikowanych modeli, traconych dla odlewnictwa stopów metali w szczególności w procesach typu Rapid Casting opartych na investment casting. Właściwości materiału pozwalają na niemal 100% usunięcie modelu z formy podczas procesu odlewniczego. Materiał doskonale nadający się do wykorzystania podczas wytwarzania krótkich i średnich serii w odlewnictwie. Dzięki wykorzystaniu tego materiału, możliwe jest wytworzenie gotowego odlewu ze stopu metali w ciągu 5 dni roboczych.

Koszt druku 3d i czas realizacji dostawy

Co wpływa na koszt druku 3D?

Potrzebujesz pomocy w projekcie?

Potrzebujesz pomocy w projekcie?

Zasady projektowania dla druku 3D SLS

W technologii druku SLS zalecamy stosować się do następujących zasad:

Zasady druk 3D

minimalna średnica otworu 1.5 mm

Zasady druk 3D

minimalna grubość ścianki 1 mm

Zasady druk 3D

minimalny luz dla części ruchomych to 0,2 mm

Zasady druk 3D

piny pozycjonujące powinny mieć grubość/średnicę co najmniej 2 mm

Zasady druk 3D

tolerancja wymiarowa w SLS to +/- 0,3 % od wymiaru mierzonego z dolną granicą +/- 0,3 mm

Zasady druk 3D

w SLS nie zaleca się stosowania masywnych przekrojów (powyżej 4 mm). Oczywiście wytwarzamy masywne ścianki (powyżej 4 mm), ale stosujemy do tego indywidualne podejście

Zasady druk 3D

w przestrzeniach zamkniętych (w przypadku konieczności usunięcia niespieczonego proszku), należy zastosować otwory techniczne, umożliwiające ewakuację proszku

Kontakt do specjalisty CAD

Potrzebujesz pomocy w projekcie?