Zalety druku 3D w technologii SLS na przykładzie AirFlow

Druk 3D - fibometry dla airflow

W obecnych czasach coraz więcej ludzi kładzie nacisk na dbanie o własne zdrowie. W ramach tej troski rozwijają się nowoczesne technologie wspierające zdrowy tryb życia, a trenażer oddechowy AirFlow jest doskonałym przykładem innowacyjnego podejścia do zdrowia przez poprawę jakości oddychania.

W ramach troski o zdrowie powstają projekty takie jak trenażer oddechowy AirFlow, które poprzez naukę prawidłowego oddychania wpływają na jakość naszego codziennego życia. Z pomocą w realizacji takich projektów przychodzą nowoczesne technologie druku 3D, które pozwalają na wytworzenie takich produktów przy stosunkowo niskich kosztach wytworzenia.

AirFlow to więcej niż tylko sprzęt do ćwiczenia prawidłowego oddechu, to filozofia dbania o zdrowie poprzez kontrolowany oddech. Wprowadzając równowagę między fizycznym treningiem, a psychologicznym dobrem – trenażer oddechowy otwiera drzwi do nowego stylu życia! Kontrolowany przepływ powietrza stymuluje mięśnie oddechowe, umożliwiając użytkownikom świadome i efektywne oddychanie a to realnie wpływa na poprawę zdrowia oraz samopoczucia.

AirFlow to nie tylko zaawansowany trenażer oddechowy ale także wymagający technologicznie projekt zrealizowany w technologii proszkowego druku 3D (SLS – Selective Laser Sinterit). Współpraca druku 3D z branżą medyczną przynosi duże korzyści w produkcji tego i podobnych urządzeń wspierających dbanie o zdrowie. Skraca czas realizacji, redukuje ryzyko błędów konstrukcyjnych i obniża koszty dając tym samym miejsce na realizację kolejnych projektów.

Druk 3D SLS – co to takiego?

Technologia druku 3D SLS (ang. Selective Laser Sintering) to metoda druku proszkowego, w której laser topi i łączy ze sobą drobne cząsteczki materiału tworząc trójwymiarowy obiekt metodą przyrostową – warstwa po warstwie. Sproszkowany poliamid 12, jest najczęściej stosowanym przez nas materiałem w procesie druku SLS ze względu na swoje uniwersalne właściwości. Wydruki z tego materiału są wytrzymałe, stabilne przez długi czas i odporne chemiczne. Poliamid 12 (PA12) jest alternatywą dla tworzyw sztucznych takich jak ABS wykorzystywanych przy formowaniu wtryskowym. Wydruki zaprojektowane pod wytwarzanie proszkowe potrafią być równie wytrzymałe jak ich odpowiedniki formowane właśnie w technologii wtryskowej. Druk 3D SLS wpasowuje się zatem w wiele aplikacji, w tym w produkcji funkcjonalnych prototypów oraz specjalistycznych serii produkcyjnych zarówno dla przemysłu tradycyjnego jak i branży medycznej.

CZAS

WYSOKA JAKOŚĆ

DESIGN

Zalety druku 3D SLS na przykładzie AirFlow.

Druk proszkowy SLS pozwala na tworzenie złożonych detali w jednym obiekcie oraz w czasie jednego procesu co jest kluczowe dla skomplikowanych struktur wewnątrz trenażera oddechowego. Geometria tego urządzenia nie pozwalała na wytworzenie produktu  przy wykorzystaniu tradycyjnych metod formowania wtryskowego. Była możliwa do wykonania jedynie w technologii przyrostowej. Maska AirFlow to jedna bryła zbudowana z wyprofilowanych kanałów przez które przepływa powietrze z odpowiednią prędkością wpływając na efektywność treningu.

Technologia druku SLS pozwala na kilka sposobów wykończenia powierzchni produktu dla uzyskania walorów estetycznych oraz komfortu użytkownika. W przypadku AirFlow zdecydowaliśmy się na użycie proszku PA12 aby zachować wymaganą w projekcie elastyczność produktu.  Ponadto materiał ten poddaje się szerokiej gamie możliwości obróbki wykończeniowej.

Proszkowa technologia druku 3D SLS umożliwia również wydrukowanie personalnych modeli dostosowanych do indywidualnych cech i fizjonomii użytkownika. AirFlow nie straszy skomplikowanymi funkcjami a jego ergonomiczna budowa i łatwa obsługa sprawiają, że jest dostępny dla każdego. Technologia druku 3D umożliwia personalizowanie urządzeń bez wpływu na czas i koszt druku.

Druk 3D SLS bez wątpienia umożliwia produkcję innowacyjnych urządzeń na rynku medycznym ale także pozwala na zaawansowane podejście do projektowania urządzeń medycznych. Precyzja wykonania AirFlow, elastyczność materiałów oraz personalizacja produktu łączą się w nową jakość w postaci urządzenia, które nie tylko pomaga w treningu oddechowym ale także reprezentuje nową erę w produkcji sprzętu zdrowotnego.

Filozofia AirFlow to zrozumienie mocy oddechu.

Systematyczny trening z AirFlow zwiększa pojemność płuc, poprawiając zdolność organizmu do lepszego wchłaniania tlenu. Pomaga w skoncentrowaniu się na oddechu co wpływa na psychiczną i fizyczną równowagę oraz na ogólną wydolność oddechową. Dla osób przechodzących rehabilitację po operacjach płuc czy chorobach układu oddechowego, AirFlow może stanowić cenne wsparcie w procesie powrotu do zdrowia.

Trenażer oddechu AirFlow nie straszy skomplikowanymi funkcjami. Jego ergonomiczny design i łatwa obsługa sprawiają, że jest dostępny dla wszystkich, niezależnie od poziomu kondycji fizycznej. Unikalna konstrukcja produktu pozwala na regulację intensywności treningu oraz umożliwia dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb.

Jeśli jesteś z branży medycznej – sprawdź jak nasz druk 3d może Ci pomóc w realizacji Twoich projektów i wyślij zapytanie przez formularz kontaktowy.