Nowe technologie w sporcie

Światowy Dzień Roweru, obchodzony 3 czerwca, to wyjątkowa okazja do promowania jazdy na rowerze jako zdrowego i ekologicznego środka transportu. Dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2018 roku, aby zwrócić uwagę na korzyści płynące z używania roweru – od poprawy kondycji fizycznej po redukcję zanieczyszczeń powietrza.

Cyfrowe technologie zmieniają podejście do sportu zarówno wśród samych sportowców jak i producentów sprzętów sportowych. Za sprawą nowych rozwiązań, sportowcy mogą efektywniej pracować na swoje sukcesy. Druk 3D oferuje nowe sposoby realizacji produktów dla branży rowerowej, w której rośnie znaczenie nowoczesnych technologii z uwagi na krótki czas realizacji oraz niską wagę produktu przy zachowaniu wysokich parametrów wytrzymałościowych. Innowacyjna metoda druku 3D umożliwia tworzenie lekkich i jednocześnie wytrzymałych komponentów rowerowych, precyzyjnie dostosowanych do potrzeb indywidualnych użytkowników.

Czy wiecie, że technologię MJF – Multi Jet Fusion, która jest przełomową metodą produkcji addytywnej zastosowaliśmy w projekcie uchwytu do kontrolera rowerowego Bosch? Producent akcesoriów rowerowych VisionVelo, zdecydował się na współpracę z Fibometry i wykorzystanie technologii MJF, aby stworzyć trwały, precyzyjny i lekki uchwyt, który sprosta wymaganiom użytkowników tego urządzenia. Więcej na temat tego projektu można przeczytać w “Druk 3D w technologii MJF – projekt uchwytu do kontrolera rowerowego Bosch”.

Technologia druku 3D nie tylko wspiera zawodowych kolarzy ale również amatorów, oferując rozwiązania dostosowane do ich unikalnych potrzeb.

Zachęcamy do kontaktu z zespołem Fibometry przez nasz formularz kontaktowy.

Tagi wpisu