Branża medyczna i usługi druku 3D

Druk 3D wspiera branżę medyczną dostarczając personalizowane produkty ortopedyczne takie jak ortezy, protezy czy wkładki do butów. Produkty ortopedyczne wytwarzane w technologii druku 3D to innowacyjne rozwiązania, które charakteryzują się wysokim dopasowaniem do anatomii pacjenta, dzięki czemu druk 3D cieszy się coraz większą popularnością. Wzrost zaangażowania technologii druku 3D w branży medycznej potwierdzają największe targi medyczne OTWorld, gdzie elementy druku 3D są prezentowane w najnowszych ofertach producentów sprzętów medycznych.


Branża medyczna najczęściej korzysta z technologii druku 3D wykorzystujących proszki, takie jak Multi Jet Fusion (MJF) czy Selective Laser Sintering (SLS) z uwagi na możliwość zastosowania materiałów dedykowanych dla medycyny. Inżynierskie materiały termoplastyczne wyróżniają doskonałe właściwości mechaniczne a najbardziej popularnym materiałem jest certyfikowany proszek PA12, specjalnie dostosowany do norm medycznych (klasa USP I-VI oraz dopuszczenie do kontaktu z żywnością), który można barwić, satynować czy lakierować. Szeroki wachlarz możliwości wykończenia wydruku sprawia, że finalny produkt jest atrakcyjny wizualnie a odpowiednio zaprojektowany model może być giętki, elastyczny, niezwykle lekki i ergonomiczny. Wszechstronność technologii druku 3D nie tylko zwiększa komfort pacjentów, przyspiesza proces rekonwalescencji ale także wspiera rozwój nowoczesnych rozwiązań w medycynie. Dzięki innowacyjnym technologiom, druk 3D umożliwia realizację personalizowanych produktów w szybkim czasie, bez użycia konwencjonalnego oprzyrządowania. W Fibometry rozumiemy, że czas w leczeniu liczy się każdy dzień, dlatego nasze usługi druku 3D realizujemy w bardzo krótkim czasie, wynoszącym 3-5 dni.


Fibometry świadczą kompleksowe usługi druku 3D, zapewniając naszym klientom wsparcie na każdym etapie realizacji projektu. Dział techniczny Fibometry podchodzi indywidualnie do każdego projektu, wykorzystuje swoje kilkuletnie doświadczenie w licznych realizacjach dla branży medycznej i wskazuje odpowiednią technologię druku oraz metodę obróbki wykończeniowej. Jesteśmy dumni z rozpowszechniających się zastosowań druku 3D i cieszymy się, że jesteśmy częścią branży medycznej.

SHORT LT
TOOL-LESS
COMPLEX OFFER